2020-2021 Avrasya Sivil Toplum Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı.

12 Ekim 2020, Pazartesi 20

Norveç Helsinki Komitesi (NHC) 2020/2021 Avrasya Sivil Toplum Programı’na yönelik olarak başvuru çağrısında bulunmaktadır. Herkes için insan haklarının korunması, demokratik prensipler ve hukukun üstünlüğü odaklı bu program, insan haklarının geliştirilmesinde sivil toplumun oynadığı önemli rolün desteklenmesini amaçlamaktadır.

NHC 5000 – 25.000 ABD Doları hibe verecektir.

Kavram Belgesi başvurusu 19 Ekim 2020 Orta Avrupa Saat Dilimine göre gün sonuna kadar Kavram Belgesi Başvuru Formu (Lütfen formu İngilizce doldurun. Ancak İngilizce olarak doldurmanız kesinlikle mümkün değilse Türkçe olarak doldurabilirsiniz) kullanılarak gönderilmelidir. Sorularınız için ecs@nhc.no eposta adresine yazabilirsiniz.

Projelerin, kuruluş veya kişilerin yer aldığı ülkede uygulanması, kurumsal destek fonun bu ülkede kullanılması ve projelerin 12 ay içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

Başvuru süreci, kavram belgesi ile esas tekliften oluşan iki aşamalı bir süreçtir. Kavram belgesi aşamasındaki başvurunun kısa olması, temel uygunluk kriterlerinin karşılanmasına odaklanması ve projenin veya talep edilen kurumsal destek fonunun temel özelliklerini açıklaması istenmektedir. Ön elemenin ardından seçilen tekliflere ilişkin olarak detaylı esas teklifin sunulması istenecektir. Esas teklifin değerlendirilmesinin ardından en yüksek puan alan teklifler ayrıntılı inceleme görüşmeleri için davet edilecektir.

Programın Hedefleri

Avrasya Sivil Toplum Programı şunları temin etmeyi amaçlamaktadır:

  • Sivil toplum kuruluşlarının sağladığı kurumsal kapasiteyi destekleyecek kurumsal destek fonu,
  • Programın öncelikli konularını kapsayan proje fonu.

 

Program Türkçe Bilgi Notu için tıklayınız.

Başvuru ve Detaylı Bilgi için tıklayınız.